Diákjaink Eredményei 2012

A 2012. január 28-án mezőkövesden tartott területi sakk diákolimpia döntőjében iskolánk tanulói szép helyezéseket értek el.

Egyéni eredmények:
Csörgő Eszter 3. osztály - 2. helyezés
Bozsik Tamás 7. osztály - 3. helyezés
Tornyos Tamás 8. osztály - 2. helyezés

Csapat eredmények: alsó tagozat
4. helyezés: Kévés Adrián, Csörgő Eszter, Lakatos Adrián
felső tagozat:
4. helyezés: Bozsik Tamás, Tornyos Tamás, Holló István, Baranyi Ádám

A 2012. január 28-án, mezőkeresztes rendezett Keresztes Kupa Teremlabdarúgó Tornát iskolánk csapata I. helyezést ért el! GRATULÁLUNK! (A csapatot az 1999. január 1-e után született tanulók alkották.)

Farkas András, Nagy Ádám, Nagy Bence, Popesko Davyd, Tanaszi Gergő, Tóth Dávid, Tóth Patrik, Zubik Roland

A torna gólkirálya: Tóth Dávid
Részvető csapatok:

Mezőkeresztes, Mezőnagymihály, Mezőnyárád, Vatta, Bükkábrány, Szentistván
A torna végeredménye:

1. helyezett - Szentistván
2. helyezett - Mezőkeresztes
3. helyezett - Bükkábrány
4. helyezett - Mezőnagymihály
5. helyezett - Mezőnyárád
6. helyezett - Vatta

Katyina Boglárka, iskolánk 4. osztályos tanulója az Emődön 2012. március 9-én rendezett "Muzsikáló vidék" B.A.Z. Megyei Zeneiskolák IX. Találkozóján szép teljesítményéért különdíjat kapott. Gratulálunk!

Felkészítő tanára: Mózer Attila

2012. március 31-én a Kenguru Tánc-sportegyesület rendezésében, Mezőkövesden bonyolított háziversenyen, Tóth Luca, iskolánk 3. osztályos tanulója a Golden Girls csapat tagjaként a Junior lányformáció B kategóriájában I. helyezést ért el.

A Költészet Napja alkalmából rendezett szavalóversenyen, 2012. április 18-án, a mezőkövesdi Városi Könyvtárban iskolánk tanulói is részt vettek.

5. osztály: Antal Domonkos, Tóth Vanessza III. hely, Schrádi Réka III. hely

7. osztály: Katyina Gabriella. A Városi Könyvtár felvétele itt megtekinthető.

A 2012. április 21-én Miskolcon rendezett Megyei Helyesírási Versenyen iskolánkat Antal Dániel 5. osztályos és Katyina Gabriella 7. osztályos tanuló képviselte.

2012. április 21-én a mezőnagymihályi Arany János Általános Iskola rendezésében került sor a Petőfi Labdarúgó Kupára.

Eredmények:

1. Arany János Általános Iskola Mezőnagymihály
2. István Király Általános Iskola Szentistván
3. Hunyadi Mátyás Általános Iskola Harsány
4. Gárdonyi Géza Tagiskola Borsodivánka
Torna legjobb kapusa: Bogdán Sándor - Borsodivánka
Torna legjobb játékosa: Hajdu Roland - Szentistván

Iskolánk csapatának tagjai:
6. osztály: Rácz Béla, Pajó Zoltán, Popesko Davyd,
8. osztály: Hajdu Roland, Molnár Alex, Tóth István, Tornyos Tamás

A Vakond Vágta Matematika Csapatverseny 2012. május 4-én, Nyíregyházán rendezett döntőjében iskolánk Príma Prímek csapata 9. helyezést ért el.

A verseny weboldala.

Baranyi Szonja, Préda Jessica, Lázár Média, Holló István 7. osztályos tanulók.

Felkészítő tanár: Gaál Miklósné

A Vakond Vágta Matematika Csapatverseny 2012. május 25-én, Nyíregyházán rendezett döntőjében iskolánk Tört & Ők csapata 6. helyezést ért el.

A Vakond Vágta weboldala, és a verseny képei. További képek.

A 2012.június 10-én Debrecenben rendezett házi akrobatikus rock and roll versenyen, a Golden Girls csapat tagjaként, Junior lányformáció B kategóriában Tóth Luca 3. osztályos tanulónk ezüst érmet nyert.

A versenyről készült videó itt tekinthető meg.

2012. szeptember 20-án a mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskolában Kossuth Lajos születésének 210. és az intézmény alapításának 10. évfordulója alkalmában szervezett ünnepségsorozat keretében történelmi vetélkedő került megrendezésre, melynek témája Kossuth Lajos emigrációja.

A hetedikesekből és nyolcadikosokból álló mezőnyben, 6 csapat között iskolánk hatodikosokkal képviseltette magát és a 4. helyen végzett.

A csapat tagjai: Antal Dániel, Antal Domonkos, Baranyi Gábor, Tóth Vanessza.

Felkészítő tanár: Kiss Lajos igazgató

2012. november 15-én a mezőkövesdi Szent László Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskolában rendezett szavalóversenyen Tóth Vanessza 6. osztályos tanulók II. helyezést ért el.

Iskolánkat még Katyina Boglárka 5. osztályos tanuló, Antal Domonkos 6. osztályos tanuló és Katyina Gabriella 8. osztályos tanuló képviselte a versenyen.

A hagyományokhoz híven idén november 16-án került megrendezésre iskolánkban az István Király Kupa Teremlabdarúgó Torna.

Eredmények:

1. Kossuth Lajos Általános Iskola Mezőkeresztes

2. Arany János Általános Iskola Mezőnagymihály

3. István Király Általános Iskola Szentistván

4. Gárdonyi Géza Tagiskola Borsodivánka

A torna gólkirálya: Rácz Béla (Szentistván)

A torna legjobb játékosa: Fekete Bence (Mezőkeresztes)

2012. november 18-án Újfehértón került megrendezésre a Kenguru Tánc- és sportegyesület háziversenye, ahol a Golden Girls csapat tagjaként Tóth Luca 4. osztályos tanulónk Junior lányformáció "B" kategóriában 1. helyezést ért el.

2012. november 24-én a mezőkövesdi Bárdos Lajos Általános Iskolában került megrendezésre a Kis Matyó Sakkverseny Téli fordulója, melyen iskolánk is szép eredményeket ért el.
A csapat tagjai és eredményeik:
Fekete Tamás I. helyezés (fiú 1-2. osztályos korcsoport)
Csörgő Eszter I. helyezés (lány 3-4. osztályos korcsoport)Farkas András 7. osztály, Tornyos Tibor, Juhász Bálint, Holló Márk 4. osztály, Burai Szebasztián 3. osztály.

A 2012. december 13-án, a mezőnyárádi Szederkényi Anna Tagiskolában rendezett Luca-napi fonálfűrész versenyen Lakatos Balázs 7. osztályos tanuló I. helyezést ért el.

2012. december 13-án a mezőkeresztesi Kossuth Lajos Általános Iskola által rendezett Palatics Kupán iskolánk B csapata III. helyezést ért el.

4. osztály: Járóka Patrik, Homoki Dénes, Konkoly László, Farkas Patrik, Tóth Roland
3. osztály: Burai Szebasztián, Burai Julián, Farkas Valentin

Járóka Patrik a csapat legjobb játékosaként különdíjban részesült.

A 2012. december 16-án a debreceni Kenguru TSE által rendezett Évadzáró Gálán a Pink Girl csapat tagjaként iskolánk tanulója Tóth Luca Junior "B" kategóriában I. helyezést ért el.

Gratulálunk az aranyéremhez!