Szentistváni István Király Általános Iskola, Galéria

A képgaléria használata!

2021. június 4-én került sor az István Király és Egészség Nap megrendezésére. A tanulók iskolarádión keresztül hallgatták meg előbb a Nemzeti Összetartozás Napi, majd iskolánk névadójáról szóló megemlékezést. Névadónk tiszteletére a Diákönkormányzat képviselői az aulában megkoszorúzták István király mellszobrát. Hagyomány szerint, a 8. osztályos zászlóvivők átadták az iskola zászlaját a 7. osztályos utódoknak. Ezt követően osztálykeretben folytatódott a program. A gyerekek játékos feladatokat oldhattak meg, totót töltöttek, videókat, filmeket néztek a témával kapcsolatban. Finom kalácsot kóstoltak a Szülői közösség, gyümölcslevet az Almatár jóvoltából. Lehetőség nyílt egészségügyi állapotmérésre: vérnyomás-, véroxigén mérésre, látás- és hallásvizsgálatra, testtömeg index számításra. A jelentkezők gyakorolhatták az újraélesztést. A védőnő tisztálkodási és hajápolási tanácsokkal látta el az érdeklődőket. Az egészséges életmód jegyében néhány tanulónk ügyességi bemutatót tartott társaiknak. Előkerültek a rollerek és a gördeszka. Népszerű volt a táncház, ahol modern tánclépésekkel ismerkedhettek meg a jelenlévők. Jó hangulatban, hasznosan telt el a délelőtt.

kep001.jpg
kep001
750 x 561
kep002.jpg